Novinky


Druhý cyklus cestovatelských přednášek

21. 2.

Po loňské úspěšné premiéře se letos na našem gymnáziu uskuteční druhý ročník minisérie cestovatelských přednášek, kde se svými zážitky opět podělí současní i bývalí studenti naší školy, rovněž tak i někteří stávající pedagogové, prostor dostanou i jejich rodinní příslušníci.

Celý cyklus odstartuje ve středu 13. března, kdy se studentka septimy Julie Bambousková spolu se svým otcem podělí o zážitky z nedávného pobytu v Guatemale. 24. dubna nám Jana a Milan Sprengerovi přiblíží život v Indii. Další přednáška proběhne 29. května, o svém studijním pobytu v Kanadě přijde vyprávět naše absolventka Lucie Prusíková. Vše pak uzavře 12. června povídání Jana Veverky o cestování v rumunském Banátu a na Zakarpatské Ukrajině.

Jednotný začátek přednášek je v 17 hodin. Srdečně zveme k hojné účasti žáky, absolventy a všechny přátele školy.

Jan Veverka, garant projektu


Kritéria přijímacího řízení

21. 1.

AKTUÁLNĚ: možnost podání přihlášek ke studiu byla prodloužena do 21. února 2024 (viz vyhláška 24/2024 Sb.)


Ředitel školy vydal kritéria a podmínky přijímacího řízení.  S ohledem na novou podobu přihlašování a zveřejňování výsledků přijímacího řízení v roce 2024 byla mírně poupravena oproti předchozím rokům i tato kritéria:

 • do 1. ročníku osmiletého studia (prima)
  • není vyžadováno doložení předchozí klasifikace uchazeče
  • pořadí v přijímacím řízení je určeno na základě výsledků jednotné přijímací zkoušky, v případě rovnosti bodů budou použita pomocná kritéria
  • maximálně lze získat 100 bodů; předpokládaný počet přijímaných uchazečů: 30
 • do 1. ročníku čtyřletého studia
  • žáci dokládají prostou kopii posledních dvou klasifikací na základní škole (např. scan)
  • pořadí v přijímacím řízení je určeno na základě výsledků jednotné přijímací zkoušky + body za "vysvědčení" + body za "školní soutěže", v případě rovnosti bodů budou použita pomocná kritéria
  • maximálně lze získat 120 bodů; předpokládaný počet přijímaných uchazečů: 30

Podrobnější informace naleznete ve výše uvedeném dokumentu či zde na webu v sekci Pro uchazeče > Přijímací řízení.


Upgrade serveru Bakaláři

10. 1.

Vzhledem k hardwarovým úpravám na serveru bude ve čtvrtek 11. ledna omezena dostupnost webu bakalari.gymkc.cz i aplikace systému Bakaláři, a to v čase 16.00 až 20.00. Děkujeme za pochopení.


Divadelní premiéra

8. 1.

DivadloMilí rodiče, žáci, přátelé školy, kamarádi, zveme vás na jedinečnou kulturní podívanou! 

Oktáva po svojí poslední herecké štaci (v tercii) rozhodně nepověsila kariéru na hřebík a společně s Erikou Čapkovou připravila adaptaci Shakespearovy hry Zkrocení zlé ženy!

Mladé, rázné, odvážné, veselé, vyzývavé, s přesahem, všemi těmito způsoby se dá představení shrnout. Nenechte si ujít tuhle veselou maturantskou eskapádu a doražte v úterý 9. ledna do Kulturního domu na Dobříši! 

Divadelní bar otevírá slavobránu už v 18:15, představení začne v 19:00 ve společenském sále. Vstupné dobrovolné.

Těšíme se na vás! Štěpán Böhm


Doučování pro studenty

6. 1.

Milí studenti a studentky,

s radostí oznamujeme spuštění našeho nového webu! Po intenzivní práci je nyní k dispozici online. Naše stránky slouží k hledaní doučování formou ,,inzerátů”. Můžete si vytvořit vlastní doučovací profil nebo si najít lektora z předmětů jako matematika či chemie, ale i z cizích jazyků. Neváhejte si náš web vyzkoušet a s někým se tam spojit. Doufáme, že s naší verzí budete spokojeni. V případě problému se na nás neváhejte obrátit.

Tým TUTE

Přátelský design | Hledání doučování | Možnost zisku | Studenti dobříšského gymnázia