Kronika

Pangea - matematická soutěž Praha

29.6.2023

Dne 16. 6. 2023 se konala matematická soutěž Pangea. Tato soutěž je určena pro všechny žáky, kteří rádi řeší matematické úlohy. Pangea ale není ledajaká soutěž. Pracuje s reálnými příklady ze života a nabízí možnost zúčastnit se žákům 4. až 9. ročníků základní školy a studentům jím příslušných ročníků víceletých gymnázií z celé České republiky.

Do nejvyššího celostátního kola soutěže Pangea, kam se dostane jen 300 žáků z celé republiky, se jich z naší školy probojovalo pět! Alžběta B. Se nakonec zúčastnit nemohla, ostatní ve finále velmi důstojně reprezentovali školu. V republikovém finále získali následující umístění:

Za svou práci byli žáci odměněni kulturním programem na témata Dějiny a Zvířata za účasti známých osobností. Postupně se na pódiu velkého kongresového sálu bývalé budovy Federálního shromáždění vystřídali patroni letošní soutěže:

Zdravici všem zúčastněným přednesl již tradičně pan senátor Jiří Růžička, ředitel Gymnázia Jana Keplera v Praze.

Našim soutěžícím se organizace celého dne velice líbila, a to jak vlastní soutěž, tak i její pestrý kulturní program. Dle jejich slov by se rádi zúčastnili této soutěže příští rok znovu.  

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: pangea matematika soutěž