Kronika

Paďour o5 zazářil

11.9.2006 [Příbramský deník - 8.9.2006]
Ortonovo - Dres úřadujícího mistra republiky Františka Paďoura z CK Příbram B.E.I. svítil v popředí pelotonu Giro Della Lunigiana. V největším juniorském etapovém závodě v Itálii obsadil sedmé místo a výrazně přispěl k triumfu reprezentace v soutěži družstev. Paďour společně s oddílovým kolegou Antonínem Lindou startovali na italských silnicích jako členové juniorské reprezentace. Nejprve se zúčastnili dvou jednorázových závodů. V tom prvním na sebe Paďour upozornil více než stokilometrovým únikem. S ruským cyklistou však byli pohlceni čtyři kilometry před cílem pelotonem a dojeli v hlavním poli. Ve druhém závodě skončil Paďour na jedenácté příčce a v bodovací soutěži obou podniků byl třetí. V pětietapovém Giro Della Lunigiana potvrdil Paďour skvělou formu. V konkurenci 180 cyklistů z patnácti národních a italských družstev obsadil jako nejlepší z Čechů v celkové klasifikaci sedmé místo, když byl třetím nejlepším z cizinců. Zároveň společně s Lindou slavil prvenství v soutěži družstev, kde národní tým navázal na triumf v roce 2003.