Kronika

Orientační běh na Gymnáziu Dobříš

3.5.2016

Ve dnech 13.-18. dubna jsme pořádali školní přebor v orientačním běhu, který byl zároveň nominačním závodem na krajské kolo Přeboru středních škol, které se uskuteční 10.5. 2016 v Kladně. Tento závod se uskutečnil v areálu školy a nejlepší časy se pohybovaly kolem 5 minut. Nominovali jsme celkem 22 dětí ve třech kategoriích.

Oporami  jednotlivých týmů jsou členové OK Dobříš. Doufáme, že některé z družstev se probojuje na celostátní finále, které se bude konat 8.6. 2016 v Praze Dalším školním závodem byl orientační běh pro kvintu a 1.ročník, pořádaný v úterý 3.5.2016 v zámeckém parku.

Ve spolupráci s OK Dobříš, který nám poskytl mapy, se nám podařilo uspořádat velice zajímavý závod s 21 kontrolou různé obtížnosti. Nejlepším závodníkem z chlapců byl Tadeáš Krbec časem 48,45 min a z děvčat Denisa Bálková časem 1:03,50 hod. Kaňkou na tomto závodu byla slabá účast děvčat z kvinty (pouze 4).

Orientační běh si získává na naší škole stále větší oblibu i díky tomu, že jsme zakoupili vlastní sety pro přípravu běhu (lampionky a kleštičky). O to více nás mrzí, že po 2 závodech v okolí školy se nám již 3 sety ztratily.

Děkujeme všem za statečné výkony při závodech a účastníkům nominovaným do Kladna přejeme rychlé nohy a bystré oči.