Kronika

Cesta kolem světa

20.3.2023

Ve čtvrtek 9. března 2023 se u nás ve škole konal první ze čtyř cestovatelských setkání, která jsou pořádána v rámci oslav 100 let školy. Hosty tentokrát byly absolventka Klára Lachmanová, která má hojné zkušenosti s low-budget cestováním, a paní profesorka Václavíková, která přednášela o své pouti do Santiaga de Compostela.

Klára nám ve své prezentaci s názvem Cestování pro všechny (prezentace k dispozici zde) představila myšlenku toho, že cestování opravdu nemusí mít pouze podobu odpočívání v hotelovém resortu za spoustu peněz, ale že může jít hlavně o příležitost potkat nové lidi a načerpat nové zkušenosti. Také nám dala spoustu tipů na to, jak se dá cestovat levně i během studia. Klára momentálně pracuje jako grafická designérka, takže může cestovat a zároveň pracovat na dálku.

Druhou část programu prezentovala paní profesorka Václavíková s přednáškou o své osmadvacetidenní pouti do Santiaga de Compostela. Tuto Svatojakubskou cestu absolvovala o prázdninách roku 2020 během světové pandemie, kdy do Santiaga neputovalo tolik lidí. Prostřednictvím fotografií s námi sdílela krásy, ale i strasti této fyzicky velmi náročné cesty. Kromě úžasné prezentace pro nás paní profesorka připravila i občerstvení složené z tradičních španělských pochoutek, kterými jsou například olivy, chorizo a pomeranče.

Justýna Jirsová, sexta

Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie
Fotogalerie

související články: oslavy cestování #gymkcslaví